Vizesiz Balkan Turu ( 5 Ülke ) - Zirvedekiler Turizm - Okul Servisi - Oturma İzni

Vizesiz Balkan Turu ( 5 Ülke )

önceki fiyat 3000₺

2599₺/ kişi başı

 • 8 Gün 7 Gece
 • 07/12/2017
 • Bulgaristan/Balkanlar
image description

100% geri iade

Tur gününden 12 gün önce iptal telepleri iade olarak kabul edilmektedir.

Vizesiz Balkan Turu ( 5 Ülke )

Türk hava yollarıyla baştan başa balkan turu zirvedekiler turizm farkıyla tatil tadında tur fırsatını kaçırmayın.

1.Gun İstanbul - Belgrad

Ataturk Havalimanı Dış Hatlar kontuarında ucuştan 2 saat once havalimanında buluşma. Pasaport ve check in işlemlerinin ardından Turk Havayollarının TK1081 tarifeli ucuşu ile saat 07:40‘da Belgrad a hareket. Yerel saat ile 08:20 de varışımızın ardından havalimanında bekleyen ozel aracımızla panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Muze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Turbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Ceşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan gorulecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte Saraybosna ya hareket ediyoruz. Oğle yemeği icin yolumuz uzerinde yerel bir restoranda serbest zaman. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kutuphane binasının onunde otobusumuzden inip yuruyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kutuphane, hikayesini dinlediğinizde cok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı doneminde inşa edilmiş Latin Koprusu ve 1.Dunya Savaşı nın cıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşiduku Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gordukten sonra şehrin kalbi Başcarşı ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başcarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Husrev Bey Camii ve Saat Kulesi goreceğimiz diğer eserler. Şehrin en populer caddesi Ferhadija da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu donem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dunya savaşı kurbanları anısına yapılan Sonmeyen Ateş Anıtı nda sona erecek.

 

2.Gun Belgrad-Saraybosna

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında ozel otobusumuzle Bosna Hersek e hareket. Saraybosna ya varışımızda şehrin simge yapılarından olan merkez kutuphane binasının onunde otobusumuzden inip yuruyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kutuphane, hikayesini dinlediğinizde cok şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı doneminde inşa edilmiş Latin Koprusu ve 1.Dunya Savaşı nın cıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşiduku Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gordukten sonra şehrin kalbi Başcarşı ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başcarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Husrev Bey Camisi ve Saat Kulesi goreceğimiz diğer eserler. Şehrin en populer caddesi Ferhadija da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu donem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dunya savaşı kurbanları anısına yapılan Sonmeyen Ateş Anıtı nda sona erecek. Turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanın ardından toplanma ve otelimize hareket. Akşam dileyen misafirlerimiz yerel dans ve yemeklerle suslenmiş ekstra olarak duzenlenecek olan Boşnak gecesi ( 45 Euro )programımıza katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

3.Gun Saraybosna - Mostar - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar a doğru hareket ediyoruz. Mostar a varış ardından yuruyerek yapacağımız turumuzda once Mostar Koprusu nu goruyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen kopru Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Kopru 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topcusu tarafından yıkıldı, ancak Turkiye Cumhuriyeti nin de buyuk katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete acılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii ni goruyoruz. Sonrasında, Blagaj Bolgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi ni geziyoruz. Bosna Hersek-te diğer durağımızda butun tarihi dokusuyla korunan ve Turk Koyu olarak bilinen Pocitel i ziyaret ederek 16.yy. da Osmanlı tarafından yapılan binaları goruyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. (Yeşil pasaport olanlara ve gecerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz icin, rehberimiz tarafından ekstra olarak duzenlenecek Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. ( 40 Euro ) Dubrovnik panaromik turu esnasında, UNESCO tarafından Dunya Mirasları Listesi-ne alınmış eski şehir meydanını yuruyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy. dan kalma ve dunyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer onemli yapılar gorulecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

4.Gun Trebinje - Kotor - Budva - Bar

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dunyanın en genc devletlerinden Karadağ a geciyoruz. Burada ilk durağımız, onemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad da (Eski Şehir-Kale) yuruyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, cok renkli gece hayatı ile Balkanların en unlu tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yuruyuş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi goreceğiz.Oğle yemeği icin serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun uzerinde zamanında balıkcıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur lu bir multimilyardere satılması ile gunumuzde restorasyon calışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan ı panaromik olarak tepeden gorebileceğiniz bir mola sonrasında Bar da konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.


5.Gun Bar - Tiran - Ohrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk un başkenti Tiran a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri gorulecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gumruk işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid Golu ne doğru hareket ediyoruz. Ohrid e varışımızla yuruyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans doneminin Ohrid deki en onemli kilisesi St. Panteleymon, gunumuzde hala konserler icin kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma doneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yuzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Cınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


6.Gun Ohrid - St Naum - Resne - Manastır - Ohrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından, St.Naum Ohrid turu icin otelimizden hareket ediyoruz. Bu turumuzda oncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum a varıyoruz. Burada bolgenin en onemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Turbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne ye hareket ediyoruz. Yolumuz uzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en unlu 3 simasından biri Resne li Niyazi nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Turk Carşısını, Bedesten i, İshak Camiini, Yeni Camii yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Ataturk un mezun olduğu Askeri İdadi-yi ve Ataturk Muzesini ziyaret ediyoruz. Oğle yemeği icin serbest zaman.Rehberimizin belirteceği saatte Ohrid e hareket. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek muzikli Makedon Gecesi turuna(45 Euro) katılabilirler , geceleme otelimizde.

7.Gun Ohrid - Kalkandelen - Uskup

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Uskup e hareket. Yol uzerinde ilk durağımız Gostivar ve Gostivar ardından Kalkandelen e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelende Alaca cami ve Kanuni nin vezirlerinden Sersem Ali Paşa tarafından 16. yuzyılda kurulan Bektaşi Harabati BabaTekkesi ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii yi ziyaret ediyoruz. Ardından Uskup e hareket. Uskup e varış ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Unlu şairimiz Yahya Kemal Beyatlı nın doğum yeri olan Uskup te goreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi,Turk Carşısı,İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Kopru bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin oteki tarafında bulunan Turk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yuruyoruz. Bu yuruyuşumuzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Koprusunu ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan goreceğiz. Ardından Turk carşısına gidiyor ve Turk Carşısındaki tarihi eserleri gormeye başlıyoruz. Goreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Turk Carşısı icinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han gunumuzde Guzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı doneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Uskup te gunumuzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı nı ziyaretlerin ardından Uskup un sembol eserlerinden biri olan ve 16. yy inşa edilmiş saat kulesini, 14. yuzyılda yapılmış erken donem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yuzyıldan kalma İsa Bey Camii ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Turk carşısında oğle yemeği ve alışveriş icin serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, carıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme ve geceleme otelimizde.

8.Gun Uskup-İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında odaların boşaltılmasının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz icin rehberimiz tarafından ekstra olarak duzenlenicek Kosova turuna katılabilirler(45 Euro). Priştine şehir turunda goreceğimiz yerler arasında; Fatih Sultan Mehmet Camii ,Saat Kulesi, Kosova Parlementosu,Murad Hudavendigar Turbesi ve Osmanlı Devleti donemini anlatan eşyaların sergilendiği Muze Ev bulunmaktadır. Priştine den 80 km uzaklıkta bulunan Prizren e hareket. Prizren e varışımızla beraber yerel bir restaurantta oğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz.. Yemeğimizin ardından Balkanlar ın belki de en guzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve mimari silueti, yol ve dukkanlardaki Turkce ibareleri ile hemen ilk goruşte Anadolu Osmanlı kenti izlenimini veren ve Osmanlıların 37 cami inşa ettikleri Prizren de goreceğimiz ilk eser, suslemeleriyle unlu Sinan Paşa Camii dir. Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii ve Gazi Mehmet Paşa Hamamı nı gordukten sonra serbest zaman.Rehberimizin belirteceği saate Uskup e hareket.Varışımızın ardından otelimizde alınacak akşam yemeğinden sonra saat 17:00 de havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Turk Havayollarının TK1006 seferi ile yerel saat 20:55 de İstanbul a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 23:30 da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.


 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Turk Havayolları ile İstanbul (IST) - Belgrad gidiş - Uskup - İstanbul (IST) donuş ekonomi sınıfı ucak biletleri
 • Programda belirtilen tum panoramik şehir turları
 • 3*ve 4* otellerde toplam 7 gece HB konaklama (sabah kahvaltı & Akşam yemeği)
 • Turkce Rehberlik hizmetleri
 • Mesleki sorumluluk seyahat sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı cıkış harc pulu : 15.- TL Cıkış harcı TC vatandaşları icin zorunludur.
 • Muze ve oren yeri giriş ucretleri
 • Ekstra turlar
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tum kişisel harcamalar
 • Oğle yemekler