6 Gün 7 Gece Ukrayna Turu - Zirvedekiler Turizm - Okul Servisi - Oturma İzni

6 Gün 7 Gece Ukrayna Turu

önceki fiyat 3500₺

2500₺/ kişi başı

 • 6 Gece 7 Gun
 • 28/01/2018
 • Ukrayna/Odessa
image description

100% geri iade

Tur gününden 12 gün önce iptal telepleri iade olarak kabul edilmektedir.

6 Gün 7 Gece Ukrayna Turu

Türk Hava yollarıyla eşsiz 6 gün 7 gece tatil tadında Ukrayna turu en uygun fiyat garantisiyle konforu ucuza yaşamanın tadını çıkarın.

 

1.Gun Istanbul - Odessa

Siz değerli misafirlerimizle Istanbul Ataturk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ukrayna Hava Yolları kontuarında saat 12:00 da buluşma. Ukrayna Havayolları nın PS718 sefer sayılı ucuşu ile saat 14:15 te Odessa ya hareket. Varışımıza istinaden alanda bizleri bekleyen ozel otobuslerimiz ile şehir turu icin hareket. Bir zamanlar Tatarlar ın ve Osmanlılar ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700 lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800 lu yıllarda, St. Petersburg ve Moskova dan sonra, Rusya nın ucuncu buyuk kenti haline gelmişti. Gunumuzde Karadeniz in İbiza sı olarak adlandırılan ve Ukrayna nın ucuncu buyuk kenti olan Odessa, Ruslar dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz in değil, Doğu Avrupa nın da en guzel şehirlerinden biridir. Ayrıca, Odessa Opera Binası, Carice 2. Katerina Anıtı, dunyaca unlu Potemkin Merdivenleri nin yanısıra, eşsiz mimari orneklerini goreceğiz. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Akşamleyin dileyen konuklarımız, kentin arac trafiğine kapalı, cıvıl cıvıl sokaklarında renkli bir akşamın tadını cıkartabilirler. Geceleme otelimizde.

2.Gun Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Katakomplar turu (50 Euro). Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl once inşa edilmiş olan bu yeraltı tunelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tuneller, Odessa nın İkinci Dunya Savaşı nda Nazi Almanyası nın işgaline uğradığı uc yıl boyunca, yerel direnişciler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişciler, bu sure boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde gecirmişlerdir. Turumuzda, o donemin orjinal eşyalarını gorerek, yeraltı labirentlerinde uc yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. Turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Degustosyonlu Shustov Konyak Fabrikası Turuna katılabilirler.(50 Euro) 1899 Yılında Odessa da satın aldığı Konyak Fabrikasını gunumuze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya da Konyak ve Vodka kralı olarak bilinmektedir. Uretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak uretim tekniklerini, detaylarını ve uretim aşamalarını goreceğiz. Geceleme otelimizde.

3.Gun Odessa - Kiev

Sabah kahvaltısının ardından Kiev e hareket. Varışımıza istinaden Kiev de panoramik şehir turuna başlıyoruz. Son yıllarda ihtilallerle dunya kamuoyunun gundemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar ın tarihindeki ilk başkent olma ozelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, ayrıca, dunyanın en yeşil şehirlerinden biridir. Panoramik turumuzda, Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Ozgurluk Meydanı, Altın Kapı, Dostluk Heykeli ve Padol semtini goreceğiz. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Ukrayna Gecesi Turuna katılabilirler.(45 Eur) Ukrayna nın yerel tatlarını tadacağız,sınırsız vodka, canlı muzik ve şovlar eşliğinde guzel bir akşam bizleri bekliyor.Geceleme, otelimizde.

4.Gun Kiev

Sabah kahvaltısının ardından dopdolu bir gun icin otelimizden hareket. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak duzenlenecek İkinci Dunya Savaşı Muzesi Turu (35 Euro) icin hareket. 2. Dunya Savaşı Muzesi, bu savaşa ilişkin dunyadaki en buyuk muzelerden biridir. Acık ve kapalı kısımdan oluşur. Acık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dunya savaşında kullandığı savaş ucakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dunya savaşına ait butunuyle orijinal olarak saklanmış arac gerecleri yakından gorme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en carpıcı orneklerle goreceğiz. Bu programın ardından dileyen misafirlerimizle Pecerskaya Lavra Manastırı ve Mikro Minyatur Muzesini goreceğiz (35 Euro). Turumuz icin hareket ediyoruz. İcinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yuzyıldan kalma ve UNESCO Dunya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar icin kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Daha sonra Mikro Minyatur muzesinde ancak Mikroskop yardımı ile gorebileceğiniz eserler sizi buyuk şaşkınlık icerisinde bırakacak. Coğu Guiness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp muzeden cıkmak pek kolay olmayacak. Oğleden sonra, dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak duzenlenecek Kiev Cernobil Muzesi turuna katılabilirler. (25 Eur) Talihsiz kazanın arkasında bıraktığı izlerin hala taze olduğunu gorebileceğiniz bu muze icerisinde doneme ait belgeleri, gazete haberlerini, mektupları ve fotoğrafları gorebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.Gun Kiev - Rivne - Lviv

Sabah kahvaltısının ardından, aşk şehri Lviv e doğru yola cıkıyoruz. Yol uzerinde Rivne şehrini ziyaret ediyoruz..Mimari ve tarihi ile Ukrayna kulturunu en guzel yansıtan şehirlerden birisi olan Rivne de insanlar hala disiplinli, saygılı ve anlayışlı.Bu guzel şehrin merkezinde ufak bir şehir turumuzun devamında ihtiyac ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Lviv şehrine varıyor ve gune antik şehir turuyla devam ediyoruz. Yuruyerek yapılacak olan turumuzda II. Dunya savaşında zarar gormemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yuz yıldan fazla sure Avusturya-Macaristan İmparatorluğu nun yonetiminde kalan Lviv, o donemde yapılmış ve bugun hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Orta Avrupa şehridir. Rus yonetiminde hemen hic kalmamış olan bu şehir, Ukrayna nın bambaşka bir yuzunu oluşturur. Opera Binası, Unlu Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı gorulecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gun Lviv

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle Eczacılık muzesi, Cikolata Fabrikası ve Arsenal turuna (30 Eur) katılabilirler. Yuzlerce yıl once insanların hastalılarına nasıl şifa bulunduğunun gosterildiği Eczacılık Muzesi ni, cikolataları dunyaca unlu olan Lviv de cikolataların uretiminin ziyaretcilere gosterildiği Cikolata Fabrikası nı ve Lviv de yuzlerce yıl boyunca farklı goruşlerden siyasi mahkumların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ve şehrin keşfedilmeyi bekleyen guzelliklerini, rehberlerimiz eşliğinde keşfedip bu eşsiz Orta Avrupa şehrinin tadını cıkartacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz Ukrayna kulturunu keşfetmeye devam edebilir dileyen misafirlerimiz ise eğlenceye Lviv in en eğlenceli mekanlarında gune devam edebilirler. Geceleme otelimizde

7.Gun Lviv - İstanbul

Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Degustasyonlu Bira Fabrikası ve Lychakiv mezarlığı turuna katılabilirler.(45 Eur)Avrupanın farklı yerlerinde alınmış pek cok teknik ile uretime devam eden bu fabrika cok ozel biralar uretmektedir. Bu biralardan tatma fırsatı bulacağımız turumuzun ardından Lviv in unlu Lychakiv Mezarlığına geciyoruz. Bu mistik ve etkileyici turumuzda 2. Dunya savaşında hayatını kaybetmiş Polonyalı ve Sovyet askerlerin anıtlarını goreceğiz. Donemin unlu sanatcılarının anıtlarının da bulunduğu bu mezarlık adeta bir acık hava muzesi. Turumuzun ardından serbest zaman. Ozel otobusumuz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gumruk işlemlerinden sonra Ukrayna Havayolları PS703 sefer sayılı ucuşu ile 22:10 da İstanbul a hareket. Saat 01:10 da İstanbul a varış. Turumuzun sonu. Eve hoşgeldiniz

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • *Ukrayna Havayolları ile IST - ODS / LWO - IST parkurunda ekonomi sınıfı ucuşlar,

 • *Havalimanı vergileri,

 • *6 gece oda + kahvaltı konaklama,

 • *Odessa, Kiev, Rivne, Lviv de yapılacak olan şehir tanıtım turları,

 • *Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

 • *Tum şehirlerarası transferler,

 • *Otel vergileri,

 • *Turkce rehberlik hizmetleri

   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • *Yurtdışı cıkış fonu - 15 TL,

  • *Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,

  • *Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)