Personel Taşımacılığı - Zirvedekiler Turizm - Okul Servisi - Oturma İzni

Personel Taşımacılığı

Personellerinizi zamanında güvenle taşıyoruz.

  • 1093
  1. Ana Sayfa
  2. Personel Taşımacılığı

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde büyük iş hacmine sahip sektörlerden biri de personel taşımacılığı ve servis hizmetidir. Fabrikalar, şirketler, okullar, hastaneler, kamu kurumları ve buna benzer iş yerleri personel sayılarına göre taşımacılık yapan servis acenteleri ile anlaşarak çalışanlarına taşımacılık hizmeti sunabilirler. Bu şekilde çalışanların işe geç kalmalarının önüne geçilmiş olup ayrıca performanslarında pozitif etkiler beklenir. Çünkü yoğun trafik içerisinde seyahat etmek çoğu zaman bir işkenceye dönüşebilmektedir. Üstelik yolculuk ayakta geçtiğinde ve aktarma yapıldığında her şey daha da zorlaşır ve çalışan henüz işe gelmeden önce bile aslında enerjisin büyük bir kısmını yolda harcamış olur. Bu da iş verimliliğini düşüren önemli bir etkendir.

Servis araçları bir firmanın talebine göre sayıca artabilir ya da azalabilir. Bu konu çalışan sayısına göre değişmektedir. Aynı güzergâh üzerinde oturan kişiler, evlerine en yakın noktadan alınarak toplanır ve iş yerine teslim edilir. Akşam çıkışlarında da yine eve ya da en yakın noktaya bırakılırlar. Ücretsiz olarak verilen bu hizmet çalışanların aile ekonomilerine de bir hayli katkı sağlar. Oluşan maliyetler personel taşımacılığı yapan işletme ile imzalanan sözleşmeye göre ödenir. Karşılıklı olarak iki tarafın da birbirine karşı yükümlülükleri vardır. Taşımacılık firması araçlarını sürekli olarak bakıma sokmalı ve tüm belgelerini temin etmelidir. Ayrıca şoförlerin gerekli sürüş sertifikalarına sahip olması gerekir. Crc sertifikası olarak da bilinen bu belgeler, servis şoförünün niteliğini belirleyici önemli bir unsurdur. Şoförlerin sakin ve soğukkanlı olması da ayrıca beklenen özellikler arasındadır. Şoförlerin çalışanlarla içli dışlı iletişime geçmeleri yasaktır. Taşımacılık hizmeti almaya karar veren işletmelerin de yükümlülüklerinin en başında ödemeleri zamanında ve tam olarak yapmak gelir. Aynı zamanda personellerinin ikametlerindeki değişiklikler ile iş planlarını bildirmeleri de hizmetin saatine uygun şekilde yürümesi için önemlidir.

İşletmeler personel taşımacılığı işine iki şekilde girebilirler. İlk modelde kendi araç filolarını kurmaları ve bu araçlara ücretli şoför tutmaları beklenir. Diğer modele göre ise araç sahipleri başvuruda bulunurlar ve uygun görüldüğü takdirde araçları işe alınarak, sahibine düzenli aylık kira ödenir. Şoför dışarıdan bir başkası olabileceği gibi araç sahibi şoförlük de yapabilir. Tüm bunlar için aracın kapasite olarak uygun büyüklükte olması, trafiğe çıkmada bir engelinin bulunmaması ve aylık bakım masraflarının büyük bir maliyet yaratmaması önemlidir. Bu sayede herkes için güvenli bir taşımacılık hizmeti oluşabilir. 

Biz Sizi Arayalım!

Daha Fazla Bilgi İçin!

  • Tel:0541 419 01 23

  • Tel:0216 419 01 23