Okul Öğrenci Taşımacılığı - Zirvedekiler Turizm - Okul Servisi - Oturma İzni

Okul Öğrenci Taşımacılığı

Çocuklarınızı güvenle taşıyoruz.

  • 1374
  1. Ana Sayfa
  2. Okul Öğrenci Taşımacılığı

Okulların açılması ile birlikte akıllara gelen ilk şey okul öğrenci taşımacılığı yeterli güvenlik unsurlarına sahip mi?’ konusudur. Yavrularınızın canını emanet ettiğiniz ve her gün 2 kez kullanmak zorunda kaldıkları okul servisi hakkında ne kadar bilgilisiniz? Ya da yeterli olduğunu gerekli sağlık koşullarını sağladığına nasıl emin olabilirsiniz? Tüm bu sorular kafanızda dönüp durur ve gerekli araştırmaları yapmadan hiç biriniz evladınızın canınız kimseye emanet etmezsiniz. Bu yüzden okul araştırması yaptığınız kadar okul servisi hakkında da detaylı bir araştırma yaptıktan sonra karar vermeniz gerekir. Birçok özel okul bu konunun üzerinde yeterli kadar durmamaktadır ve genelde hep bu konudan dolayı sorunlar yaşamaktadır. Örneğin, okul öğrenci taşımacılığı yapan firmalar öğrenci koltuklarının her birinde emniyet kemeri olması zorunluluğu atlayıp, bu hayati önem taşıyan konuya dikkat etmezler. Ya da arka lambalarında okul taşıtı yazan levhanın çalışıp çalışmadığını kontrol etmeden yola çıkmaları birçok cezai yaptırım ile sonuçlanmaktadır.

Sizler evladınızın canını ya da çok yakınınızın canını teslim ettiğiniz taşımacı firmalara dikkat etmelisiniz. Okul öğrenci taşımacılığı konusunda hassas davranmalı bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Bu hizmeti veren firmalarda aramanız gereken özellikler şunlar olmalıdır; sorumluluk sahibi sürücüler, bu konuda en az 5 yıl deneyime sahip olan servis sürücüleri kılık kıyafetine özen gösteren işini seven sürücülerin olması, ticari taşıt kullanma belgesine sahip olması gerekir. Ayrıca okul taşıtında ise öncelikle araçlardaki tüm koltukların emniyet kemerinin olması, periyodik bakımlarının sürekli yapılmış olması, ısıtma ve soğutma sistemlerinin sorunsuz çalışması, ilk yardım çantası, yangın söndürme cihazı ve trafik setinin eksiksiz olması okul taşıtında arayacağınız ilk özelliklerdir.

Yavrularınız ya da çok yakınlarınız için tercih edeceğiniz firmalarda bu özellikleri taşıyan kurumları tercih etmeniz sizlerin doğal hakkıdır. Çünkü can taşımak şakaya gelmez ve öylesine yapılacak bir iş değildir. Okul öğrenci taşımacılığı konusu son derece hassas ve son günlerde tüm okulların dikkat etmesi gereken bir mevzudur. Okulların tercih edilmesindeki sebeplerin başında taşımacılığın yeterli güvenliği sahip olup olmamasıdır.

Biz Sizi Arayalım!

Daha Fazla Bilgi İçin!

  • Tel:0541 419 01 23

  • Tel:0216 419 01 23